Sprzęt sportowy i treningowy TRX

Więcej filtrówMniej filtrów
Restartuj filtry

TRX – sprzęt treningowy dla profesjonalistów i amatorów

Korzenie marki TRX sięgają 1997 roku, gdy amerykański komandos Navy SEALs Randy Hetrick opracował nową formę treningu w zawieszeniu. Na przestrzeni lat wojskowy udoskonalał swój wynalazek, aż na rynek trafił produkt określany jako TRX Suspension Trainer wraz z dokładnymi opisami ćwiczeń na poszczególne partie mięśniowe. Dziś z tego sprzętu korzystają najpopularniejsze sieci siłowni i klubów fitness na całym świecie. Akcesoria TRX można stosować z powodzeniem również w warunkach domowych. Jeżeli chcesz zmienić coś w swoim programie treningowym, odwiedź sklep internetowy SportStyleStory.com, gdzie przygotowaliśmy sporo ciekawych propozycji dla osób pracujących nad kondycją i estetycznym wyglądem sylwetki.  

TRX – uniwersalny sprzęt sportowy

Trening z taśmami TRX polega na wykorzystaniu masy ciała i grawitacji – podczas ćwiczeń stwarzany jest opór, dzięki czemu użytkownik nie potrzebuje dodatkowego obciążenia. Jest to niezwykle ciekawe rozwiązanie dla entuzjastów crossfitu oraz osób poszukujących alternatywy dla klasycznego treningu siłowego na maszynach lub z wolnymi ciężarami. Ćwiczenia z akcesoriami TRX poprawiają wytrzymałość mięśni, zwiększają mobilność całego ciała oraz poprawiają stabilność stawów, więc można je wykorzystać jako uzupełnienie wielu dyscyplin sportowych. Chętnie korzystają z nich biegacze, rowerzyści oraz miłośnicy jogi i sztuk walki. Taśmy umożliwiają wykonanie ponad 300 różnych ćwiczeń zarówno na górne, jak i dolne partie mięśniowe – to sprawia, że produkty marki TRX często są używane do rehabilitacji.

Już dziś odkryj produkty TRX na SportStyleStory.com

TRX produkuje sprzęt m.in. dla biegaczy, yogginów, rowerzystów, na potrzeby trenujących sztuki walki, a nawet dla armii. Pasy, specjalne uchwyty i liny TRX pomagają wzmocnić sylwetkę, poprawić kondycję, wzmocnić pracę serca, czy pomóc w walce z nadwagą. Przyrządy sygnowane TRX przeznaczone są w głównej mierze do ćwiczeń wykonywanych przy obciążeniu masą swojego ciała. Firma dopasowuje jednocześnie swój asortyment tak, by zadbać i o pełne wyposażenie profesjonalnych pomieszczeń sportowych (hal, sal treningowych), jak i amatorskich, domowych przestrzeni. Stąd w ich ofercie piłki treningowe (ćwiczeniowe i medyczne), maty, ale też akcesoria treningowe (butelki, opaski), ubrania sportowe (t-shirty, bluzy czy spodnie).

Z czasem amerykańska marka opracowała też inne akcesoria dla miłośników aktywności fizycznej. Warto zwrócić uwagę na przykład na slam ball, czyli specjalne piłki do treningu siłowo-wytrzymałościowego. Produkty wykonane są z odpornych na uszkodzenia tworzyw, zatem mogą być intensywnie eksploatowanie przez długi czas. Teksturowana powierzchnia ma zapewniać stabilny chwyt w trakcie wykonywania ćwiczeń wymagających dynamicznych ruchów całego ciała. Akcesorium stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla klasycznej piłki lekarskiej i jest kluczowym gadżetem dla osób pracujących nad wzrostem siły eksplozywnej. Slam ball w sklepie internetowym SportStyleStory.com możesz kupić w różnych wariantach – od 2,7 kg do nawet 6,8 kg. Jeżeli chcesz trenować bezpiecznie, przed montażem taśm TRX pamiętaj o zakupie oryginalnych uchwytów umożliwiających montaż na ścianie lub suficie – produkty wykonane są z solidnej stali. W naszym asortymencie znajdziesz też taśmy przedłużające, dzięki którym zyskasz dodatkowe możliwości urozmaicania treningu. Takie akcesoria dobrze sprawdzają się w dużych przestrzeniach.

Osiągaj wyznaczone cele razem z marką TRX

Chcesz zwiększyć swoją siłę? Pracujesz nad poprawą tężyzny fizycznej? A może zastanawiasz się, jak wrócić do formy po kontuzji? Taśmy treningowe TRX mają wiele ciekawych zastosowań, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako element wyposażenia siłowni oraz sprzęt do wykonywania ćwiczeń fizycznych w domu.

Zobacz więcej
Zobacz mniej