Pytania i odpowiedzi

Ogólne:


Tak, jest to możliwe. Należy pamiętać, aby zwracana rzecz nie nosiła śladów użytkowania, posiadała wszystkie metki i aby nie przekroczyć 30-dniowego terminu odstąpienia od umowy. Dokładne informacje o tym co należy uczynić, aby zwrot doszedł do skutku przesyłamy mailem.

Standardowy dowód zakupu (Nota Rozliczeniowa) lub Faktura VAT, wysyłany jest mailowo, na adres podany w zamówieniu.

W przypadku, gdy towar był odbierany w salonie stacjonarnym – paragon fiskalny będzie znajdował się w przezroczystej przyldze, na zewnątrz przesyłki.

Prosimy zajrzeć do opisu produktów, gdzie w większości przypadków znajdziecie Państwo tabelę wymiarów tego produktu. 

Wszystkie prezentowane produkty są dostępne. Jeżeli jakikolwiek produkt został wyprzedany, to "znika" z oferty i nie można złożyć na niego zamówienia. 

To niestety bardzo kłopotliwe pytanie. Otóż dokładamy wszelkich starań, aby prezentowane przez nas zdjęcia oddawały stan rzeczywisty produktów, jednakże kolor wyświetlany na monitorze zależy nie tylko od samego zdjęcia, ale też od ustawień monitora, matrycy itp. Generalnie to samo zdjęcie na kilku monitorach może wyglądać inaczej.


Płatności:


Możliwe jest wykonanie tradycyjnego przelewu za zamówienie na nasz rachunek bankowy: 17 1020 2313 0000 3802 0635 8610 (OTCF S.A. ul. Grottgera 30, 32-020 Wieliczka) w tytule przelewu podając numer swojego zamówienia. Natomiast dokonanie płatności poprzez przelew tradycyjny może nieznacznie wydłużyć czas zaksięgowania wpłaty, a tym samym, termin realizacji zamówienia.

Nie martw się. Takie sytuacje się zdarzają. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami: 

Napisz do nas wiadomość z zapytaniem pod adres: [email protected], bądź zadzwoń pod nr: 12 351 06 73. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe.

Jeśli z przyczyn technicznych nie udało Ci się dokonać płatności za swoje zamówienie możesz wykonać tradycyjny przelew na nasz rachunek bankowy: 17 1020 2313 0000 3802 0635 8610 (OTCF S.A. ul. Grottgera 30, 32-020 Wieliczka) w tytule przelewu podając numer swojego zamówienia.


Realizacja zamówień:


Tak. Adresy sklepów znajdziesz w poniższym linku:

Lista sklepów z odbiorem osobistym

Nie. Wszystkie zamówienia wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej/paczkomatów. Dzięki temu zdecydowana większość zamówień może dotrzeć do Państwa bardzo szybko, a ponadto rozwiązanie takie pozwala na śledzenie paczki na stronie internetowej przewoźnika.

Staramy się realizować wszystkie zamówienia w jak najkrótszym czasie. Większość zamówień wysyłamy w ciągu dnia roboczego po złożenia zamówienia, czasem udaje nam się wysłać dane zamówienie jeszcze w tym samym dniu, w którym zostało złożone. Jednakże maksymalny czas realizacji zamówień to 3 dni robocze + 2 dni potrzebne kurierowi / paczkomatom na doręczenie paczki. W przypadku zamówień opłaconych wcześniej (kartą, przelewem lub przekazem) realizacja rozpoczyna się w momencie zautoryzowania (tzn. otrzymania informacji, iż pieniądze za dane zamówienie dotarły na konto naszej firmy) płatności.

Nie. Rejestracja jest dobrowolna. Gorąco zachęcamy jednak, aby skorzystać z możliwości rejestracji, gdyż wiąże się to z różnymi korzyściami.

Założenie konta przyniesie Tobie wiele korzyści, m.in.:

1. szybki dostęp do informacji odnośnie złożonych przez Ciebie zamówień oraz o statusie ich realizacji.
2. możliwość opłacenia zamówienia z pozycji własnego konta w każdym momencie.
3. brak konieczności wypełniania formularza z danymi do wysyłki przy każdym zamówieniu (przy kolejnych zamówieniach wystarczy się zalogować).
4. samodzielne zgłoszenie chęci wymiany/zwrotu/reklamacji.
5. możliwość edycji własnych danych (w tym zmiana hasła).

Zamówienie w czasie realizacji otrzyma co najmniej trzy statusy, m.in.:

a) "nowe zamówienie - oczekujące na realizację" - jest to status, jaki zamówienie otrzymuje automatycznie, gdy tylko zostanie zarejestrowane przez system;
b) "oczekiwanie na wpłatę" - ten status otrzymują tylko te zamówienia, w których formą płatności jest przedpłata za pośrednictwem systemu PayU; oznacza on, że obsługa nie stwierdziła jeszcze zaksięgowania pieniędzy w systemie PayU i wstrzymuje się z realizacją do czasu wpłaty;
c) "zamówienie w trakcie realizacji" - obsługa sklepu przystąpiła do kompletowania zamówienia (w przypadku przedpłaty status ten oznacza, że zamówienie zostało opłacone);
d) "przesyłka wysłana" - zamówienie zostało skompletowane, a paczka została przekazana firmie kurierskiej;
e) "zamówienie w trakcie wyjaśniania" - status bardzo rzadko używany, zamówienie otrzymuje go tylko wtedy, gdy niemożliwa jest realizacja zamówienia bez uzgodnienia pewnych kwestii z klientem (oznacza on, że obsługa sklepu próbowała się skontaktować mailowo lub telefonicznie z klientem i oczekuje na jego decyzje);
f) "zamówienie zrealizowane" - status nadawany w momencie, gdy przesyłka zostanie doręczona, a firma kurierska wpłaci pobranie na konto sklepu (status mający znaczenie czysto informacyjne);
g) "zamówienie anulowane" - status nadawany każdemu zamówieniu, które nie było realizowane (niezależnie od przyczyn zaniechania realizacji);
h) "zamówienie nieodebrane" - status nadawany tym zamówieniom, które zostały zrealizowane przez sklep, a których klient nie odebrał.

W przypadku jeśli dostarczona przesyłka jest uszkodzona niezwłocznie spisz z kurierem protokół szkody i poinformuj nas o zaistniałej sytuacji wysyłając wiadomość na [email protected]


Zwroty:


Nie, noty rozliczeniowe wysyłane są w wersji elektronicznej. W celu zwrotu towaru nie ma potrzeby drukowania dokumentu.

Standardowy dowód zakupu (Nota Rozliczeniowa) lub Faktura VAT, wysyłany jest mailowo, na adres podany w zamówieniu.

W przypadku, gdy towar był odbierany w salonie stacjonarnym – paragon fiskalny będzie znajdował się w przezroczystej przyldze, na zewnątrz przesyłki.

Tak. W przypadku odesłania zwrotu, prosimy o wypełnienie i podpisanie formularza zwrotu.

Niestety nie posiadamy opcji bezpośredniej wymiany. Możliwy jest standardowy zwrot, a następnie nowy zakup.

Każdy klient może skorzystać z darmowego zwrotu w Paczkomatach InPost za pośrednictwem strony https://szybkiezwroty.pl/ oraz w salonie stacjonarnym.

Listę takich punktów znajdziesz poniżej:
Lista sklepów


UWAGA! Zwrot towaru w salonie stacjonarnym nie dotyczy zamówień z płatnością ratalną.

Zwrot towaru zakupionego on-line salon stacjonarny rozliczy zawsze jako zwrot gotówki.

Tak. Zwrotom podlega również towar, który jest aktualnie w promocji.